Başa

KASTAMONU ŞENPAZAR SOSYAL YARDIMLAŞMA KÜLTÜR ve SPOR DERNEĞİ

AİDAT SORGULAMA

İdari Durumu

İdari Durumu

          1-KAYMAKAMLIK
          A- Yazı İşleri Müdürlüğü
          B- Jandarma Bölge Komutanlığı
          C- Özel İdare Müdürlüğü
          D- Nüfus Müdürlüğü
          E- Sosyal Dayanışma Ve Yardımlaşma Vakfı
          F- Köylere Hizmet Götürme Birliği
          G- Belediye Başkanlığı
          2-ADLİYE
          3-MÜFTÜLÜK
          4-TAPU SİCİL MÜDÜRLÜĞÜ
          5- MAL MÜDÜRLÜĞÜ
          6-TEKEL
          7-MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
          8- KARAYOLLARI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
          9- KÖY HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
          10- PTT MÜDÜRLÜĞÜ
          11- MERKEZ SAĞLIK OCAĞI TABİBLİĞİ
          12- İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ
          13- ORMAN İŞLETME ŞEFLİĞİ
          14- HALK VE ÇOCUK KÜTÜPHANESİ
          15-BANKA
          16- DİĞER KURUM VE KURULUŞLAR


          A- T.E.K İşletme Şefliği 01.04.1984 yılında kurularak hizmet vermeye başlamıştır.İlk elektrik 01.09.1980 yılında verilen Şenpazr'ın, diğer birimleri elektriğe daha sonra kavuşmuştur.Örneğin; şuanda ilçenin mahallesi konumundaki birimlere elektrik 1984 yılında ulaşmıştır.Hem Küre trafo çıkışlı, hem de Cide trafo çıkışlı elektrik akımından Enterkornekte Sistemi ile ilçeye enerji alınmaktadır.
          1986 yılları arasında Şenpazar'a bağlı 23 köy ve mahallelerine enerji verilmiştir.Böylece Şenpazar İlçesine ait yerleşim birimlerinde elektriksiz köy ve mahalle kalmamıştır.İlçenin yıllık enerji sarfiyatı 2.000.000KVH saattir.


          B- TARIM KREDİ KOOPERATİFİ
          1964 yılında kurularak faaliyetlerini sürdürmektedir.İlçeye bağlı 22 köy ve 6 mahallenin tarım araç-gereç ihtiyaçlarını gidermeye çalışan Tarım KrediKoparatifi bu hizmetlerinin yanında, tarımsal kredi vermeyoluna da gitmektedir.İlçenin yıllık gübre ihtiyacı olan 600ton gübrenin 360 tonunu karşılayan Kooperatif öenmli bir açığı kapatmaktadır.


          C- BAŞÇAVUŞ KÖYÜ ORMAN KÖYLÜLERİNİ KALKINDIRMA KOOPARETİFİ
          1986 yılında kurulan Kooperatife ait herhangi bir mal varlığı yoktur.Yönetim Kurulu ile kuruluş amaçlarına uygun olarak orman ürünlerinin üretimi,nakliyesi,depolama işlemini yapmaktadır.Kooperatifin yaptığı çalışmalar Orman İşletme Müdürlüğü'nün gözetiminde bulundurulmaktadır.


          D- GAZETE (ŞENPAZAR'IN SESİ GAZETESİ)
          22.01.1992 tarihinde kurulup 01.03.1992 yılında 1.sayısıyla yayın hayatına başlayan gazete aylık olarak yayınlanmaktadır.Şenpazar'ın Sesi Gazetesi Anadolu Taşra Gazeteciliğinin tipik örneklerinden biridir.Abone ve reklam gelirleriyle ayakta kalmaya çalışan gazete 1.000 tirajlıdır.Tirajının yarısı kadar okuru bulunan gazetenin bölgeyi tanıtma ve iletişim açısından üstlendiği büyük sorumluluklar vardır.Yoğun göç yaşayan bir bölge oluşu nedeniyle İstanbul'da geniş bir topluluk, ilçelerinden Şenpazar'ın Sesi aracılığıyla haberdar olmakta, gelişmeleri izlemektedir.
          Gazetenin ilçenin ekonomik,sosyal,kültürel konularına yer vermekte, kamu kurumlarının çalışmaları,Halk eğitimi faaliyetleri gibi çalışmaların tanıtımını yapmaktadır.